Bronzérmesek a magyar lányok, gratulálunk!

A Xiamenben (Kína) megrendezett FISU 3×3 Egyetemi Világbajnokságának zárónapján ma, a negyeddöntők után a harmadik helyezésért játszottak a vesztesek, a két győztes pedig egymással mérkőzött meg az aranyéremért.  A mai mérkőzések a 3×3 rajongóinak minden bizonnyal különleges sportcsemegét jelentettek, hiszen a világ legjobb egyetemi csapatai mérték össze a tudásukat.

Az eddig csodás győzelemsorozatot mutató magyar női csapat a negyeddöntőben sajnos, 18:15-re vereséget szenvedett a francia lányoktól, így a bronzéremért küzdöttek Thaifölddel. A thai lányokat 17:13-ra sikerült legyőzniük, így megszerezték a dobogó 3. helyét. Az aranyéremért a franciák játszottak a tajvani csapattal.

A férfi csapatok negyeddöntőjében Libanon csapatát 21:18-ra legyőzte Mongólia, a franciák pedig 16:13-ra verték a kínaiakat. A két vesztes, Libanon és Kína csapata játszott a bronzéremért. A végeredmény 21:18 lett Libanon javára, így sikerült elcsípniük a dobogó harmadik helyét.

Az aranyéremért a francia és a mongol csapat mérte össze az erejét.

A FISU 3×3 Egyetemi Világbajnokságon szereplő magyar csapattagok és szakvezetők:

Karlócai Julianna, Miháczi Dóra, Mányoky Judit, Varga Barbara, szakvezető Boros Zoltán.

Mészáros Máté, Nagy Szabolcs, Mohay Péter, Tóth Zoltán, szakvezető Vladár Csaba.

Mindkét csapatnak gratulálunk és további sikereket kívánunk a 3×3 játékban!

A FISU World University 3×3 Championship 2016 aranyérmesei: a férfiaknál a francia egyetemi csapat lett, akik 19:12-re legyőzték a mongolokat, a nők pedig szintén francia győzelemnek örülhettek. Ők a tajvani egyetemistákat győzték le 10:8-as pontaránnyal.