Negyeddöntőben a magyar lányok is

A FIBA 3×3 U23 Világkupa harmadik napja is sikerrel zárult a magyaroknak. Ma a lányoknak sikerült az a bravúr, amivel tegnap a fiúk örvendeztették meg a szurkolóikat: bekerültek a negyeddöntő csapatai közé, vagyis holnap folytathatják a küzdelmet az elődöntőbe jutásért.

Ma egy győzelmet és egy vereséget könyvelhettek el a lányok. Románia csapatát 13:10-re legyőzték, a németekkel viszont nem bírtak, a mérkőzés végeredményében három pontos hátrányba kerültek, 14:11-re elvesztették a találkozót.

A holnapi negyeddöntőbe került csapatok mérkőzései a következők lesznek:

Németország – Argentína, Oroszország – Fehéroroszország, Ukrajna – Irán és Japán – Magyarország.

A japánok erős ellenfélnek tűnnek, hiszen a csoportmérkőzésekben vereséget mértek a francia, a mongol, a cseh és az argentín csapatokra is, tehát csoportelsőként, veretlenül kerültek a negyeddöntőbe. Reméljük a magyar lányoknak holnap sikerült megtörniük a japánok eddigi veretlenségét.