Regionális 3×3 versenyek Nepálban

A 3×3 kosárlabda villámgyors elterjedését és világszerte ismertté, népszerűvé válását mi sem bizonyítja jobban, mint az a tény, hogy ma már, leginkább a Himalája csúcsai és völgyei között, európai szemmel a világ végén elterülő Nepálban is 3×3 bajnokságokat játszanak, és egyre több világversenyen vesznek részt az ország női és férfi válogatott csapatai. A Nepáli Kosárlabda Szövetség 2000-ben kérvényezte a FIBÁ-nál a szövetségbe való felvételét, majd évekkel később a 3×3 sportághoz való csatlakozását.

Pár év leforgása alatt a nepáli 3×3 csapatok regionális szinten már szép sikereket mondhatnak magukénak: a férfiak két bronzérmet nyertek az évente megrendezett SABA bajnokságon, a nők pedig ezüstérmet szereztek.

Legutóbb a múlt év végén Katmanduban, az ország fővárosában rendeztek ázsiai regionális versenyt, ahol a férfi 3×3-as csapat ezüstérmet, a nők bronzot nyertek. A Tipureshwor fedett sportcsarnokban rendezett döntőn Nepál férficsapata az aranyérmes Indiától 15:21-es vereséget szenvedett.

A 2020-as szezont tegnap kezdték a nepáli csapatok. Szintén Katmanduban játszottak a több fordulós, Li-Ning 3×3 bajnokság első, Butwal nevű állomását. A győztes a Times Club csapata lett, amely a döntőben legyőzte a New Horizon Klubot. A második állomás versenye a Danghadi lesz, amelyet ma kezdenek és 22-23-án is tart még a játék. A végső szakaszban 12 csapat játszik majd a díjakért. A legjobbak 50 ezer rúpiával lesznek gazdagabbak.