Sikeres évadot zár  majd a 3×3-as női csapat

Sikeres évadot zár majd a 3×3-as női csapat

Büszkék lehetnek csapatuk idei teljesítményére a B33-as női válogatott tagjai. Nyáron sorra nyerték a mérkőzéseket, szeptemberben Európa-bajnokok lettek és a napokban véget ért világbajnokságon is jól szerepeltek.

A sportág rajongóinak érdemes kicsit visszatekinteni az elmúlt néhány hét eseményeire, amiből az is kiderül, hogyan készültek a magyar lányok a két nagy nemzetközi megmérettetésre. Az EB előtt Károlyi Andrea a női válogatott szövetségi kapitánya, az egyik sportcsatorna stúdiójában vendégeskedett, ahol többek között arról beszélt, hogy ellentétben a szabadabb, nyári időszakkal, amikor a klubok kosárszekcióiban nyári pihenőre vonulnak a játékosok, így közülük, a B33-as küzdelmekben is résztvevők, egyéb kötelezettségek híján, kifejezetten erre a játékra koncentrálhatnak, augusztus végére már elindul a klubmunka, ami megosztja a játékosok erejét és figyelmét. Nehezebb velük időpontokat egyeztetni, rövidül a nagy, nemzetközi versenyekre való felkészülés ideje.

Az Európa-Bajnokság mindent eldöntő fináléján, a nyolctagú, teljes magyar női válogatott keret tagjai közül (Medgyessy Dóra, Ruják Nóra, Szabó Petra, Theodoreán Alexandra, Suppán Anna, Süle Krisztina, Szabó Bettina, és Tóth Cecília) négyen, a Medgyessy, Ruják, Szabó, Theodoreán csapat küzdött Bukarestben a győzelemért. Első mérkőzésüket a belgák ellen, nagy pontkülönbséggel, 18:7-re megnyerte.  A legtöbb pontot ezen a meccsen Ruják Nóra és Szabó Petra szerezte. A románok elleni  17:13-as győzelem a magyar lányoknak az A-csoportban a vezető szerepet jelentette, vagyis veretlenként jutottak a legjobb nyolc közé az előttük álló negyed döntőbe.

A magyar lányok ellenfele a negyeddöntőben Spanyolország válogatottja volt. A mérkőzés első percében Ruják Nóra, egy távolról dobott kosárral megszerezte a csapat kétpontos vezetését, majd egy percen belül Szabó Petra 3:0-ra tovább szépítette az eredményt. Később a spanyolok vették át, 5:3-ra a vezetést, majd ezt követően, majdnem a meccs végéig hol egyik, hol a másik csapat vezetett. A végeredmény (köszönhetően többek között az utolsó pontokat szerző Medgyessy Dórának és Szabó Petrának) mégis a magyarok javára dőlt el: 19:16-ra legyőzték a spanyolokat és ezzel az elődöntőbe jutottak, ahol ellenfelük, a szerb csapatot legyőző oroszok voltak, akiket szoros viadalban 14:12-re sikerült legyőzniük. Következett a Románia elleni döntő. Annak első perceiben, köszönhetően Szabó Petrának, Ruják Nórának és Medgyessy Dórának már három pontos vezetést sikerült elérniük a magyar lányoknak, ám a román csapat (hátuk mögött a több mint ezerfős hazai szurkolócsapat buzdító hangerejével) hamarosan kiegyenlített, majd megszerezte a vezetést is. 10:8-ra vezettek, amikor Ruják Nóra két találatával 10:10-re szépítette az eredményt. Két perccel a mérkőzés befejezése előtt 17:12-re vezetett a magyar csapat, majd az Európa-bajnoki címet hozó végeredmény 21:14 lett.

A mindvégig kiválóan játszó magyar csapat tagjai a bajnokság mellett számos egyéb elismerést is kaptak: Szabó Petra lett például a maga 28 szerzett pontjával a kontinensjátékok második legeredményesebb dobója. (Az első helyezett a 38 pontos román Gabriela Marginean lett). Ruják Nóra a pontszerzők listáján, a negyedik helyen végzett, Medgyessy Dóra a kilencedik lett, Alexandra Theodorean pedig a 12. Az EB legeredményesebb játékosait felsoroló tizenötös listán négy magyar lány szerepel, ami különösen kiemelkedő eredménynek tekinthető.