Sikeresek az U18 magyar lányok

Debrecen ma párhuzamosan, egyszerre két 3×3 nemzetközi tornának is otthont ad. Egyrészt a tegnapelőtt kezdett FIBA 3×3 World Tour Masters torna befejező, bajnokavató fordulóit, másrészt a ma kezdődő, szeptember 3-ig tartó FIBA 3×3 U18 Európa Kupa, selejtező fordulóit játsszák ma.

A WTM tornán tegnap lejátszották a selejtezőket és az eredmények alapján kialakult az élvonal, amelynek tagjai azok a csapatok, akik továbbléptek a mai nyolcaddöntőbe, illetve a legjobbak küzdhetnek majd a dobogós helyekért. Az este kezdődő nyolcaddöntőben játszanak: az Egyesült Arab Emirátusok képviseletében játszó szerb Novi Sad Al Wahda, a szlován Kranj, a szerb Liman, a lengyel Warsaw, a szlován Ljubljana, a szerb Belgrade, a lett Riga és a Monaco csapatai . A magyarok, vagyis a Budapest csapat sajnos mindkét meccsét elveszítette, így nem jutott tovább a nyolcaddöntőbe. A Monaco ellen 15:14-re, a Novi Sadtol pedig 21:16-ra szenvedett vereséget.

A FIBA 3×3 U18 Európa Kupa 2017 Eddig lejátszott mérkőzései szerint a jelenleg regnáló bajnok, a francia férficsapat tartolta a mezőnyt. Nagy riválisaik velük ellentétben csak a tőlük már megszokott játékot mutatták. Sem az olasz, sem a spanyol férficsapat játéka nem nyűgözte le különösebben a szurkolókat.

A francia férficsapat két győzelemmel, vagyis 100 százalékos teljesítménnyel jutott tovább a negyeddöntőbe, ahová rajtuk kívül az izraeli, az olasz és a spanyol csapat is kivívta a helyét. További két negyeddöntős hely még kiadó, az a későbbi két mérkőzés győzteseié lesz. A magyar U18 férficsapat hamarosan pályára lép a szerbek ellen.

A nőknél a magyar lányok nyújtottak hibátlan teljesítményt. Csakúgy, mint a francia férficsapat, két győzelmükkel ők is 100 százalékos teljesítményt produkáltak és ott vannak már a negyeddöntőben.