Tengerparti bajnokság a Cook-szigeteken

A 3×3 kosárlabda, mint önálló sportág sporttörténeti szempontból vizsgálva egy röpke pillanat, a valóságban szűk tíz év alatt hódította meg a világot. Mára elmondható, hogy számos, magasan kvalifikált nemzetközi bajnokságot rendeznek évente, és világszerte egyre több országban az utánpótlás nevelése is fontos tényezővé vált. A játék annyira népszerű és elterjedt, hogy a 3×3 sportágat ma már a világ legtávolabbi vidékén is játszák a fiatalok és a kevésbé fiatalok egyaránt. Ezt bizonyítja az elmúlt heti 3×3-as tengerparti bajnokság is, amelyet a Csendes-óceán egy távoli vidékén, a Cook-szigeteken rendeztek. Női és férficsapatok egyaránt részt vettek a versenyben. A strandröplabda, kézilabda, tenisz mellett többek között a 3×3 kosárlabda mérkőzések is helyet kaptak.

Az alig húszezres lélekszámú szigeteken sikerült annyi csapatot kiállítani, hogy három napon keresztül küzdöttek a tengerparti játékok 3×3 bajnoki címéért. A férfiak viadalát a Drifters nevű csapat, ezüstérmét a New Skool, a bronzot pedig a Charli nevű együttes nyerte. A nőknél a győztes a Jackpots lett, második a Triple B’s, a bronzérmes pedig a Tai nevű csapat.