Tour bajnokot avattak Új-Zélandon

A 2020-as 3×3 versenyidény, a világ más országaihoz hasonlóan, kényszerűségből Új-Zélandon is elmaradt, pedig az azt megelőző hét évben már rendszeresen megrendezték meg a több állomásos tourt és más kupaversenyeket is. A szigetország utolsó 3×3 versenyét május 2-án, az aucklandi Eventfinda stadionban rendezték és ezzel visszatértek a járvány előtti sportélethez. A pandémia miatt csaknem két kosárlabda versenyszezonról kellett lemondaniuk, hiszen május 2-án Új-Zéland már javában a késő őszben jár, vagyis a szabadtéri pályák már nem ideális helyszínei a versenyeknek és rohamosan közeledik a szezonvég.

Az említett akadályok miatt a Quest Tour is csonka évadot zár, de minden esélyük meglehet a jövő évi teljes szezon lejátszására.

„A mostani volt a Tour nyolcadik évada, de rajtunk kívülálló okokból a szokásosnál rövidebbre sikeredett. Ettől függetlenül pár csodálados nyári mérkőzést sikerült lejátszanunk. Ezeket az eseményeket szponzori támogatással sikerült megrendezni és fantasztikusra sikerültek. Mindezért nagyon hálásak vagyunk a támogatóinknak. Segítségükkel nyaranként a Quest Tour versennyel bejárhatjuk az egész országot „– nyilatkozta David Huxford, az Új-zélandi 3×3 válogatott menedzsere.

A kevesebb állomáson megrendezett körversenyen, ennek ellenére sikerült idén is bajnokot avatniuk. A 2020/21-es 3×3 országos verseny, a Quest Tour győztese Új-Zélandon a Calendar Boys 2.0 csapata lett.