Csoportjában harmadik lett a magyar női csapat

A harmadik napja Debrecenben, a FIBA 3×3 U18 világbajnokságon játszó csapatok közül, a B és a D csoport játékosai ma befejezték a csoportmérkőzéseket.

A B csoportban játszó magyar lányok ma két találkozón küzdöttek az elődöntőbe jutásért. Előbb a holland női válogatott volt az ellenfelük, a végeredmény 16-11 lett a hollandok javára. Utolsó mérkőzésüket viszont nagy arányú győzelemmel zárta a hazai csapat Üzbegisztán ellen. 21-5 lett javukra a végeredmény.

A versenyen elért eredményeik összesítéseként a magyar lányok a csoportban két győzelemmel és két vereséggel, a harmadik helyet foglalták el, így sajnos nem léphettek előbbre az elődöntős csapatok közé. Csoportjukból elődöntős lett Hollandia és Franciaország.

A magyar férficsapat ma pihent, holnap két mérkőzést játszanak. Előbb (13 órakor) Trinidad és Tobago, majd Egyiptom ellen (15:50-kor) lépnek pályára.