Következik a negyeddöntő az U18-asoknak

Ma a FIBA 3×3 U18 VB negyedik versenynapján mindkét nemnél befejeződnek a csoportkörök és holnap, a csoportok két legeredményesebben végző csapata folytatja a negyeddöntőkben a harcot a világbajnoki címekért.

Ma a magyar férfiválogatott játszotta le az A csoportban utolsó két meccsét. Trinidad és Tobago csapatát 3 pontos előnnyel 16-13-ra legyőzték, Egyiptom csapatával azonban nem bírtak. 20-14-re elvesztették a mérkőzésüket. Ezzel a VB csoportköreinek eredményei szerint a magyar fiúk, az általuk lejátszott négy meccs közül háromban alulmaradtak ellenfeleikkel szemben, a negyediket megnyerték. Ez pedig kevésnek bizonyult a negyeddöntőbe jutáshoz, vagyis követték a női válogatottat és befejezték a versenyt.

A férficsapatok eddigi csoporteredményei alapján a holnapi negyeddöntőben már ott vannak Litvánia, Lettország, Szerbia, Portugália, Ukrajna és Németország. A késő estébe nyúló öt találkozón dől majd el a negyeddöntő két, még szabad helyének a sorsa.

A női csoportmérkőzésekből hátra van még a mai este folyamán pár meccs. A holnapi negyeddöntőbe eddig biztosan bejutottak: USA, Franciaország, Spanyolország, Hollandia, Ukrajna és Németország. Két üres negyeddöntős hely vár még gazdájára. Holnap, párhuzamosan az U18-asok negyeddöntős mérkőzéseivel megkezdődnek a FIBA 3×3 World Tour Debrecen Masters viadalai is.