Délkelet-Ázsiai 3×3 kupaverseny Balin

Április 16-17-én, az indonéziai Balin rendezik a Délkelet-Ázsiai 3×3 Játékokat. A Fülöp-szigeteket képviselő Platina Karaoke csapathoz a közelmúltban szerződött játékos, Juan Gomez de Liano is pályára lép, aki korábban a manilapi egyetem (UP) kosárlabda csapatának a sztárja volt.

„Boldog vagyok, hogy új csapatomnál már az első pályára lépésem alkalmával rögtön egy nemzetközi versenyen játszhatok „- nyilatkozta a veterán 5×5-ös játékos.

Az előttük álló hétvégi versenyen két indonéz, valamint a vietnami, malajziai, kambodzsai válogatottak, továbbá a szingapúri Slingers, a saigoni Heat, a Louvre Surabaya és az indiai YKBK klubcsapatok küzdenek egymással. A Platinán kívül a Fülöpszigeteket még a Zamboanga Valientes képviseli a kupaversenyen.

A Délkelet-Ázsiai 3×3 Játékok a FIBA 3×3 Challenger verseny selejtezőjeként szerepel a nemzetközi szervezet programjában. Győztesei egy később megjelölt helyen és időpontban részt vehetnek majd a FŰIBA világkörüli versenyének, a World Tournak valamelyik selejtezőjén. A Challenger győztesek pedig játszhatnak egy WT Masters tornán.