Hol láthatók élőben idén a legjobbak?

Hol láthatók élőben idén a legjobbak?

A FIBA, a 3×3 szurkolók legnagyobb örömére közölte annak a nyolc csapatnak a nevét és pályára lépésük helyét, melyek jelenleg a világranglista első helyein állnak, így minden bizonnyal a sportág rajongóinak figyelmét is magukénak mondhatják. Ők mindannyian részt vesznek a FIBA 3×3 World Tour világkörüli tornáján. Némelyek egy, mások két helyszínen, de van olyan csapat, amelyik három Mastersen is élőben játszik majd a közönség előtt.

1. Ub Huishan NE (Szerbia)

A korábban szimplán Ub néven ismert szerb csapat a tavalyi szezonban ugyancsak kitett magáért és szinte legyőzhetetlen volt. Zsinórban nyerte a mérkőzéseit. Nem csoda ez a káprázatos szereplés, hiszen olyan játékosok lépnek pályára Ub mezben, mint Strahinja Stojacic és Dejan Majstorovic. Az idei FIBA 3×3 World Tour világkörüli versenyen a csapat Makaóban, Edmontonban és Chengduban lesz látható.

2. Raudondvaris Hoptrans (Litvánia)

Ez a csapat is 2023-ra nevet váltott: a korábbi Sakiai Gulbeléből lett ez a régebbinél még nehezebben kimondható csapatnév. A névváltoztatástól függetlenül, a csapat tagjai ugyanazok maradtak, akik tavaly szintén kimagasló sikereket értek el, így jelenleg a világranglista 2. helyén tanyáznak. Aurelijus Pukelis, Marijus Uzupis és Raudondvaris (aki egyéniben is a világranglista 2. helyezettje) egészen biztos, hogy idén is káprázatos játékkal kényezteti majd a 3×3 rajongóit.  Őket Makaóban és Csengduban láthatják majd versenyezni.

3. Riga (Lettország)

A 2023-as szezonban a csapat nem számolhat már két oszlopos tagjával, Karlis Lasmanis-szal és Nauris Miezis-szel. Ők másfelé keresik egyéni boldogulásukat. Helyettük a csapat szerződtette a tokiói olimpiai aranyérmes Agnis Cavars-t és Edgars Krumnis-t. Tőlük várják a nagy elődök hiányának a pótlását. A két exolimpikon mellé a Riga még megszerezte az egykori szerb Liman sztárját Miroslav Pasajlicot, aki nagy lendületet adhat új csapatának. A lett csapatot élőben Manilában és Prágában láthatja a közönség.

4. Vienna (Ausztria)

Az osztrákok tavaly hatalmas meglepetést okoztak mindenkinek, hiszen szinte a semmiből robbantak a 3×3 nemzetközi mezőnyébe. Abba a mezőnybe, ahol némely csapat már 12 éve küzd a jobb helyezésekért. Elmondható, hogy az osztrákok jöttek, láttak és győztek. Méghozzá villámgyorsan. Őket a pályán a Fülöp szigeteki Cebuban láthatják majd a rajongók.

5. Antwerpen (Belgium)

A belga csapat csakúgy, mint 2021-ben, ismét a Prága Mastersen lép a közönség elé. A csapat eddig két szezonban játszott a World Touron. Idén valamivel nehezebb dolguk lesz, mint az előző két szezonban, mert nem lesz tagja a csapatnak legendás hírű játékosuk Thibaut Vervoort. A belgák abban reménykednek, hogy a helyette csapattagként belépő ifjú tehetség Caspar Augustijnen képes lesz pótolni a nagy előd hiányát.

6. Amsterdam (Hollandia)

A korábbi WT-szezonokban úgy tűnt, a csapatot üldözi a balszerencse, hiszen sorozatosan elvéreztek az elődöntő mérkőzésein. Tavaly azzal, hogy szerződtették csapattagnak a holland Worthy de Jongot, már megcsillant előttük a remény, hogy végre áttörhetik az elődöntők falát, de akkor még nem jártak sikerrel. Most abban reménykednek, hogy a kanadai Edmontonban végre sikerül az a tervük is.  

7. Ulaanbaatar MMC Energy (Mongólia)

A mongol csapat tavaly az elődöntőig jutott, idén többről álmodnak. Ezt a tervüket segítheti a csapatukhoz a 2023-as szezonra visszatérő Steve Sir, a legendás hírű mesterlövész. Így minden reményük megalapozott lehet a Fülöp szigeteki Cebuban rendezendő WT Mastersen való jobb szereplésre.

8. Miami (USA)

   A Miami ebben a szezonban debütál a World Tour-on, mégpedig nem akármilyen nevekkel: a csapattal pályára lép Kareem Maddox és Canyon Barry, akik hosszú éveken át a Princeton sztárjátékosai voltak, továbbá ott lesz még Dylan Travis és Omaha 3Ball volt játékosa is. A csapat újonca Jummer Fredette fiatalos erejével, lendületével segíti csapatát. Ők a WT helyszínek közül a svájci Lausenne-ban játszanak majd.