Makaón holland, Svájcban kínai győzelem

Az elmúlt hétvégén, mint azok kezdetéről korábban már beszámoltunk, ismét három, nemzetközileg jegyzett, izgalmas 3×3-as esemény történt.

Szombaton és vasárnap játszották a férfiak idei világkörüli bajnokságának negyedik 3×3 World Tour Mastersét Makaóban. A torna első öt helyezettjei a következők:

1. Amsterdam HiPRO (Hollandia)
  2. Utsunomiya BREX EXE  (Japán)
  3. Párizs (Franciaország)
  4. Fribourg (Svájc)
  5. Vienna (Ausztria).

Közülük az első három megnyerte az augusztus 26-27-i Debrecen Mastersen való játék jogát.

A makaói torna legjobb pontszerzői:

1. Marko Milakovic (Utsunomiya) 45 pont
  2. Maarten Bouwknecht (Amsterdam) 40 pont
  3. Leopold Cavaliere (Párizs) 25 pont
  4. Natan Jurkovitz (Fribourg) 25 pont.

A svájci Fribourgban hétvégén két eseményt is lejátszottak. A FIBA 3×3 női sorozat tizedik állomásán magyar csapat, a Győr is érdekelt volt. A B csoportban játszó magyar lányok az első mérkőzésüket a franciák ellen ötpontos vereséggel (15-10) elvesztették, majd a házigazda Fribourg ellen 21-10-re, nagy pontfölénnyel győztek. Ezzel bejutottak a negyeddöntőbe, ahol a letteket kapták ellenfélnek. Tőlük egy ponttal (20-19) lemaradtak a meccs végére. Ezzel a teljesítménnyel a 16 csapatos (a selejtező fordulóval együtt) mezőnyben a 7. helyet sikerült elcsípniük.

A fribourgi végeredmény a női csapatoknál az első nyolc helyen az alábbiak szerint alakult: