Az Egyesült Államok kosárlabda szövetségének híroldala, az usab.com szerint a szövetség ifjúsági és sportszekciójának igazgatója, Jay Demings a közelmúltban úgy nyilatkozott, idén nem követhetik el azt a súlyos taktikai hibát, amelyet a tokiói olimpia előtt megtettek. Annak rovására írható, hogy a 2020-as (valójában 2021-es) világversenyre csupán az USA női 3×3 válogatottjának sikerült kvalifikálnia, a férfiak kimaradtak az olimpiai keretből. A női csapat Tokióban meg is nyerte az aranyérmet, míg a férfiak pályára sem léphettek. Demings szerint ez többet nem fordulhat elő, éppen ezért idén mindent megtesznek, hogy mindkét nem USA válogatottja ott legyen 2024-ben a párizsi játékokon.
A siker érdekében már az idei nemzetközi versenyeken is brillíroznia kell a 3×3-as férfi nemzeti válogatottnak. Lehetőségeik szerint játékosaiknak mindent meg kell tenniük azért, hogy a 3×3-as nemzeti bajnokságon, illetve a FIBA nemzetközi rendezvényein, például a World Tour Masterseken, a Pánamerikai Játékokon, a FIBA 3×3 Amerika Kupán, illetve a korosztályos (U23, U18 és szenior) nemzetközi találkozókon a lehető legjobb helyezéseket érjék el. Természetesen ugyanez az elvárás az USA női válogatott játékosaitól is, a World Tour Mastersek kivételével. Náluk ezt a világkörüli versenyt a FIBA 3×3 Women’s Series képviseli. A felsorolt versenyeken való helytállás tovább erősíti az USA 3×3-as válogatott játékosait abban a meggyőződésben, hogy az olimpián is győzelmet arathatnak.
Az USA Basketball idén több mint húsz 3×3-as csapatot állít össze, ezzel is nagy hangsúlyt fektetve az olimpiai kvalifikációs pályázáshoz szükséges pontszerzésre. A jelenlegi tervek szerint a sikeres pontgyűjtéshez az idei szezonban 10 női, és kilenc férfi csapat vesz részt közel 50 nemzetközi versenyen. Az olimpiai kvalifikációt úgy érhetik el, ha az ott megszerzett összesített pontok alapján a nemzetközi szövetség aktuális világranglistájának első három helyezése közül sikerül valamelyiket megszerezniük. A pontgyűjtés 2023. november 1-jén záródik. Az Egyesült Államoknak a FIBA világranglista első három helyén kell végeznie az összesített pontértékben. Amennyiben nem sikerülne az év közben gyűjtött pontok alapján bekerülni a ranglista első három helye közül valamelyikre, még nincs minden veszve, mert korlátozott mértékben még további lehetőségek állnak a párizsi kvalifikáció megszerzésére. Ilyen események például a kontinens bajnokságok, illetve a világkupa versenye. „A siker elérése érdekében kitűzött célunk az lesz, hogy elérjük: csapataink ne a szerencséjükre bízzák egy-egy győzelem megszerzését, hanem tudatosan készüljenek arra. Tervezzék meg, már a versenyek előtt az adott mérkőzésen alkalmazandó stratégiát, technikai megoldásokat és az összehangolt csapatjátékot” – jelentette ki Demings.