Tornagyőztes lett a szerb UB Huishan

Tegnap este Japánban, Utsunomiyában véget ért a 2022-es 3×3 szezon első nagy, nemzetközi sporteseménye. A kétnapos rendezvény a FIBA 3×3 World Tour Opener Utsunomiya a világverseny első állomása volt.

A tegnap lejátszott végső összecsapáson, a verseny döntőjében az amerikai Princeton ellenfele a szerb Ub Huishan NE volt. A döntőt a szerbek 22-16-ra megnyerték, így ők lettek a tornagyőztesek. Csapata végső győzelmében nagy szerepe volt az MVP-címet is elnyerő Strahinja Stojacicnak, aki egymaga 13 pontot szerzett csapatának a fináléban.

A mostani évadnyitó különleges volt, mert a világranglista legjobb tíz 3×3-as csapatát hívták meg a rendezők. A győztesek pénzdíjai is ehhez idomultak: a korábbi Masters versenyek nyerteseinek jutalmazásánál magasabb volt. A torna győztese 50 ezer USA dollárt nyert el, a torna többi csapatát összesen 152 dollárral jutalmazták a rendezők. A győztes Ub Huishan NE kvalifikálta magát egy általuk később kiválasztandó Mastersre.