Pénzdíjas profi verseny a Fülöp-szigeteken

A servssports.wordpress.com értesülése szerint az idei csonka szezonban is megtartják a Fülöp-szigetek profi bajnokságát, a Chooks To Go Pilipinas 3×3 Elnöki Kupát. A versenyen nemzetközi mezőny játszik.

A kupaselejtezőket október 2-án, 4-én, 16-án és 18-án tartják, hetente négy-négy mérkőzést játszanak.  A nagydöntőt november 7-re hirdették meg. A heti fordulók győztesei százezer pezot nyernek. A kupagyőztes bajnok óriási pénzdíjat, egymillió pesot (több mint 6,3 millió forintot) vihet haza. Tavaly, a 2019-es szezon kupagyőztese, a lett Riga Ghetto volt. A felsorolt és a versenyeken már megszokott trófeákon és díjazásokon kívül a döntőbe kerülő csapatok a Family Sardines-Zamboanga márkanevet is elnyerik, ami plusz százezer peso bónusszal jár. A meghívott külföldi csapatokon kívül a filippinó nemzeti válogatott játszik a sporteseményen, amelyet a májusi grazi olimpiai selejtezőre való felkészülésként tekintenek. A válogatott most játszó tagjai utaznak Ausztriába is, ők a szigetország legjobb 3×3-as játékosai. Joshua Munzon, Alvin Pasaol, Troy Rike és Leonard Santillan lesz a csapatösszeállítás.